O Klubie Dobrej MuzykiO Klubie Dobrej Muzyki
wspieraj - kdm.pl  
O Klubie Dobrej Muzyki


Fajnie, że wpadłeś do Klubu Dobrej Muzyki. Czuj się jak u siebie w domu. Od dzisiaj może być to także Twój klub. Mam nadzieję, że będziesz stałym bywalcem tego lokalu, bo dzieje się tu naprawdę dużo. Pozwól, że na początku wyjaśnię co to jest Klub Dobrej Muzyki?

KDM to pierwszy polski serwer promujący Dobrą muzykę. Poniżej przedstawiam historię KDM.

KDM W RADIU Józef

KDM (z nazwy) powstał w październiku 1994 roku jako mój program autorski w stołecznym radiu Józef 96,5 FM. To był jedyny tego typu program w Polsce prezentujący co niedziela Dobrą muzykę w pełnym zakresie - od pieśni uwielbienia poprzez pop do najcięższych odmian industrialu, na bieżąco nowości ze świata i Polski. Założeniem KDM było i jest nadal:

Dobra muzyka = Dobry warsztat + Dobre przesłanie

- z wszelkimi tego konsekwencjami.

Gośćmi wywiadów KDM byli najlepsi z polskich muzyków, zwykle w kontekście ich nowych płyt. Te wywiady, które miałem nagrane przeniosłem do sieci, są w sekcji "Publicystyka". Często zapraszałem też zwykłych miłośników CCM aby zaprezentowali swoją ulubioną muzykę. Część programów poświęcałem publicystyce - rozmawialiśmy o wpływie muzyki m.in. rockowej, new age, o ukrytych w muzyce przesłaniach i innych ciekawych muzycznych tematach. Jako jedyny z Polski robiłem dla radia reportaże z największego festiwalu muzyki chrześcijańskiej w Holandii - Flevo. Pilotowaliśmy obszernie spotkania muzyków w Ludźmierzu. KDM jako jedyny program w radiu Józef został wpisany na międzynarodową listę wymiany programów radiowych - Billboard Eurofiles.

Zasadą KDM jest ponadwyznaniowość - bazujemy na tym co wspólne dla chrześcijan wszystkich wyznań wychodząc z założenia, że muzyka była i jest ponad podziałami.

Po 187 odcinkach program cieszący się coraz większą słuchalnością wśród młodzieży przestał istnieć wraz z samym radiem Józef w swym dawnym kształcie - stało się to we wrześniu 98. Kościół katolicki postanowił stworzyć komercyjną sieć PLUS w miejsce lokalnych rozgłośni. W nowej formule nie znalazło się miejsce na muzykę chrześcijańską i KDM zszedł z anteny. Mi pozostały bardzo dobre słowa od słuchaczy KDM, z których część dzisiaj tworzy listę dyskusyjną KDM oraz mocne świadectwa, że program był "z pożytkiem doczesnym i wiecznym". Jedno z nich jest tu. KDM w internecie jest kontynuacją programu radiowego.

SERWER KDM

Radio przestało istnieć, ale po kilku latach mocno intensywnej pracy z muzyką tworzoną przez chrześcijan zostało mi duże doświadczenie, którego nie chciałem zmarnować. Po tych 4,5 latach siedzenia w temacie wiem chyba prawie wszystko o tej muzyce i sam jestem znany przez większość muzyków chrześcijan w Polsce. Spytajcie Mietka, Budzego czy Maleo o Przemka z radia Józef - będą wiedzieli o kogo chodzi.

We wrześniu 1998 miałem zatem wielki dylemat - czy szukać jakiejś nowej pracy czy kontynuować promocję muzyki z przesłaniem chrześcijańskim i szukać miejsca gdzie najpełniej mógłbym wykorzystać moją wiedzę o tej muzyce i mediach. Wybrałem dalszy rozwój swojej strony w internecie. Bóg mocno błogosławił to przedsięwzięcie bo ze zwykłej 2-megowej strony na Polboxie szybko zrobiło się 100 MB, bo znajomy z uczelni udostępnił mi część swojego serwera ftp, który jednak był bardzo wolny. Wkrótce potem znalazł "się" i cały nowy serwer wirtualny i domena... i jest to co widzicie obecnie.

W tej chwili internetowe wydanie KDM tworzą wolontariusze:

TERAZ TWOJA KOLEJ

Skutkiem mojego wyboru dalszego promowania muzyki z przesłaniem chrześcijańskim po opuszczeniu radia stała się potrzeba odnalezienia źródła finasowania KDM. O podjęciu przeze mnie innej etatowej pracy nie ma mowy bo administracja serwisu KDM i inne działania promocyjne zabierają tyle czasu co cały etat a zwykle znacznie więcej. W tej chwili zatem utrzymuję się głównie ze zleceń na komercyjne witryny internetowe, częściowo z darowizn.

Ja sam nie jestem w stanie i nie chcę pobierać opłaty za moją pracę - serwer KDM był i będzie serwisem darmowym. Od tego zatem jak szybko uda mi się pokryć koszta zależy kiedy mogę zająć się serwerem. Zarówno zatem utrzymanie jedynego pracownika, koszta służby i dalszy rozwój KDM zależą już nie tylko ode mnie ale od Ciebie. Poprzez swoją modlitwę i regularne dobrowolne wsparcie finansowe umożliwiasz działanie i rozwój KDM.

Aby utrzymać serwis aktualny i do tego na wysokim poziomie merytorycznym potrzebne nam jest wsparcie finansowe. Jeśli pragniesz mieć swój udział w rozwoju KDM kliknij tutaj lub skontaktuj się:

Przemysław Siczek
Klub Dobrej Muzyki
tel: 511 008 253 (tylko SMS)
e-mail: przemek at kdm.pl

A niezależnie od powyższego pamiętaj o KDM w swojej modlitwie, jeśli jesteś wierzący/a.

Bądź błogosławiony przez te strony!

Przemek Siczek - admin

O Klubie Dobrej Muzyki (c) KDM